O nás

Linda a AnnaHotdogs je součástí městečka Dogtown, ve kterém najdete kromě kamenné prodejny s potřebami pro psy i psí pekárnu, salón či  lázně pro psy. Nabízí jedinečný sortiment, profesionální služby a domácí dortíky, nad kterými se budou sbíhat sliny i Vám! Pátrala jsem pro Vás, jak to celé vzniklo – zavítala jsem do kouzelného obchůdku pro psy Dogtownu a zpovídala jeho majitelku Lindu Procházkovou a manažerku obchodu Annu Herdovou...

Co vás vedlo k otevření obchodu a salónu pro psy?

Především to byla snaha dopřát mému pejskovi to nejlepší. Nabídka sortimentu a služeb pro psy mi přišla na českém trhu oproti zahraničí neuspokojivá. Chyběl mi tady stylový obchod s kvalitním zbožím a především školeným personálem, který by byl schopen poradit i v případě, že by potřeby pejskařů převyšovaly nabízený sortiment.  Co se salónu a lázní týče, můj pes měl problémy se srstí způsobené podáváním antibiotik, teprve až alternativní způsoby léčení, včetně bahenních zábalů, mu pomohly. To byl ten hlavní impuls pro otevření prvního spa takového druhu pro psy v Praze.

V dnešní době je obchodů a salónů pro psy spousta. Věřila jste, že i přes to bude ten váš úspěšný?

Razíme zcela jinou strategii než ostatní obchodníci, kterým zboží dodává jeden ze tří velkoskladů, a proto je jejich sortiment víceméně stejný. My si zboží z větší části dovážíme sami, na některé značky, jako jsou Unleashed Life, Dogs in the City, Mungo and Maud či Hollywood Collars máme výhradní zastoupení, takže ho jinde ani nenajdete. K tomu v našem salónu nabízíme nadstandardní spa procedury – ozdravné lázně, které pomáhají doléčovat kožní problémy pomocí bahenních zábalů, či perličkové koupele ulevující starým kloubům. V Praze druhý takový psí obchod s lázněmi, který je navíc cenově dostupný, nenajdete.

Co konkrétně u vás pejskové se svými majiteli najdou?

Nabízíme například značkové hypoalergenní pelíšky, takové, které se nedováží z Číny, protože ty jsou napuštěny chemickými látkami pro jejich ochranu proti myším při transportu – ty potom citlivou kůži psa dráždí a vznikají kožní problémy. Dále u nás najdete celou škálu mističek, od kvalitních plastových různých barev přes nerezové rozmanitých tvarů až po luxusní porcelánové misky s kamínky Swarovski. Naše oblečky jsou funkční, nepromokavé, ale stylové a v široké škále obojků a vodítek si jistě vybere každý. Holistická, superprémiová krmiva obsahují vysoký podíl masa, ovoce, zeleniny a bylinek. Na rozdíl od komerčních značek neobsahují žádná dochucovadla, barviva či konzervanty, přesto jsou na stejné cenové úrovni. Neustále něco vylepšujeme a snažíme se přicházet s novými službami. . Teď například začínáme péct domácí BIO holistické sušenky pro psy, v salónu pak zavádíme nové ortopedické masáže. Takže i stálí zákazníci u nás pokaždé objeví něco nového.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Nabídku prodejny i spa neustále upravujeme a zdokonalujeme podle světových trendů a především podle přání našich zákazníků. Do budoucna bychom chtěli být ještě více aktivní v pomáhání psím útulkům s umísťováním pejsků bez domova. S touto činností jsme začali na jaře tohoto roku a velký úspěch nás motivuje k dalším akcím. Je to něco, v čem momentálně vidíme velký smysl.

Pro aktuální stav nabízených a osvojených pejsků navštivte Dogtown blog či facebook. Pokud si chcete objednat dortík či ochutnat jeden z mnoha domácích pamlsků, navštivte naši pekárnu.